BAŞKAN ÇELİKCAN YETİM ÇOCUKLARLA İFTAR YAPTI

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan yetim çocuklar ve aileleri ile birlikte iftar yaptı. Programda konuşan Başkan Çelikcan İslam dünyasının her yıl Ramazan ayının 15’inci gününü ‘Dünya Yetimler Günü’ olarak kutlamaya başladığını belirterek “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan çok duyarlı davranarak bu konuyu sürekli gündemde tuttu ve hepimize öncülük yaptı.” dedi.

Yüreğir Belediyesi geleneksel iftar sofralarının Cumartesi akşam ki konukları yetim çocuklar ve aileleri oldu. Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezi’nde verilen iftar sofrasında yetim çocuklarlar ve aileleri ile birlikte orucunu açan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan özel misafirleri ile yakından ilgilendi. Ülfet Eğitim ve Dayanışma Derneği ile birlikte organize edilen yemekte çocuklar için sürpriz gösteriler de yer aldı. Karagöz Hacivat sahnesi ile oldukça neşeli vakit geçiren yetim çocuklar unutamayacakları bir akşam yaşadı.

BAŞKAN ÇELİKLCAN: “YILIN HER GÜNÜ HATIRLAMALIYIZ”
İftar sofrasını yetimlerle paylaşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Bu güzel iftar sofrasını nezih bir toplulukla paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ülfet Eğitim ve Dayanışma Derneği’ne de teşekkür ediyorum. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki yetimlerimizi sadece senenin bir gününde değil yılın her günü hatırlamalı, onlara sahip çıkmalıyız. Sevgi, muhabbet ve desteği yetimlerimizden esirgememeliyiz. Bizler yerel yönetimler olarak yetimlerimizle her daim beraber olmaya gayret gösteriyoruz. Ama bu sadece bizimle olmaz. Bu duyarlılığı herkesin göstermesi gerekiyor. Varlıklı, durumu iyi olan vatandaşlarımızın yetim çocuklarına hamilik yapmasını bekliyor, istiyoruz. Biz sürekli yetimlere el uzatmış, şefkat göstermiş bir medeniyetin temsilcileriyiz. Yetimi gözetmek, koruyup kollamak sadece bir insanlık görevi değil aynı zamanda yüce dinimiz İslam’ın bir öğretisidir. Ben inanıyorum ki cenabı Allah bu yavrularımız hatırına bizi nimetlerle donatıyor.

“CUMHURBAŞKANIMIZ ÖNCÜ OLDU”
İslam dünyası her yıl Ramazan ayının 15’inci gününü ‘Dünya Yetimler Günü’ olarak kutlamaya başladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da çok duyarlı davranarak bu konuyu sürekli gündem de tuttu ve hepimize öncülük yaptı. Açılan bu güzel yolda hep birlikte ilerliyor, yetimlerimize sahip çıkıyoruz. Biz Yüreğir Belediyesi olarak her zaman yetimlerimizin yanındayız. Ve biz de diyoruz ki yetim gülerse dünya güler.” şeklinde konuştu.

Başkan Çelikcan programın sonunda yetim çocuklara çeşitli hediyeler takdim etti.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir