Sinop’a Yapılan Yatırım ve Yürütülen Projeler

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, kentte yapılan yatırımlar ve yürütülen projelerle ilgili bilgi verdi.

 

AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, kentte yapılan yatırımlar ve yürütülen projelerle ilgili bilgi verdi.

Maviş, gazetecilere Sinop’un marka şehir olması için hayata geçirilmesi planlanan yatırımları bizzat takip ettiklerini, bu hafta yatırımları muhataplarıyla görüşerek gelinen aşamayı müzakere etme imkanı bulduklarını söyledi.

Sakız yolu ve Ayancık-Sinop yolunun ihalesi, Hamsilos Tabiat Parkı düzenleme çalışmalarının sürdüğünü belirten Maviş, şunları kaydetti:

“Gerze Sorkun Şelaleleri Tabiat Anıtı tescil işlemleri devam ediyor. Çatak Kanyonu Tabiat Anıtı’nın tescil işlemlerinin bir an önce tamamlanmasına çalışıyoruz. Erfelek Tatlıca Şelaleleri Tabiat Parkı revize planı ve Sarıkum Tabiat Alanı revize planı onay sürecinde. Sinop ve Ayancık ilçelerimizin yurt yatırımlarını, Hamsilos ve Akliman yollarının turizm yolu olarak yatırım programına alınmasını takip ediyoruz. Boyabat-Durağan içme suyu projesi ve Ayancık-Sinop yolu yatırım programına alınacak. Sinop’umuzun kıyı balıkçılığını geliştirmek için sunulan IPA Avrupa Birliği Projesini de yetkililerle görüşme fırsatı bulduk.”

Maviş, ziyaretlerinde Sinop’un eğitim, kültür ve turizm şehri olması için atılması gereken adımları müzakere ettiklerini dile getirerek, şehrin geleceği için gayret gösterdiklerini ifade etti.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir