Ramazan Sokağı Programları Herkesi Eğlendiriyor

Aksaray Belediyesi, her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda düzenlediği Ramazan etkinlikleri ile vatandaşlara birbirinden güzel programlar sunmaya devam ediyor.

 

Aksaray Belediyesi, her yıl Ramazan ayında olduğu gibi bu yılda düzenlediği Ramazan etkinlikleri ile vatandaşlara birbirinden güzel programlar sunmaya devam ediyor.

15 Temmuz Milli İrade Meydanında Aksaray Belediyesi tarafından bu yıl 4.sü düzenlenen Ramazan Sokağı’nda her gün renkli görüntüler yer alıyor. Ramazan sokağını gezen vatandaşlar, hem buradaki esnaflardan alışveriş yapıyorlar hem de belediye tarafından düzenlenen programları izleyerek keyifli dakikalar yaşıyorlar. Ramazan Sokağında Çocuk programları çok büyük ilgi görüyor. Orta oyunu sanatçıları tarafından canlandırılan karakterlerle, sahneye çıkan çocuklar birbirleriyle yarışıyorlar. Oldukça güzel ve çekişmeli geçen oyunlar sırasında anne babalarda en az çocukları kadar eğlenerek gecenin tadını çıkarıyorlar. Programa katılan çocuklara Aksaray Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’da fırsat buldukça Ramazan sokağına gelerek vatandaşların arasında oturup programları izliyor. Başta çocuklar olmak üzere birçok vatandaş Başkanı Haluk Şahin Yazgıile hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbirileriyle yarıştı. Başkan Yazgı kendisiyle selfi yapmak isteyen veya fotoğraf çekinmek isteyen herkesle tek tek ilgilenerek hatıra fotoğrafı çektirdi. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, yaptığı açıklamada tüm vatandaşların Ramazan ayını kutlayarak, “Ramazan ayının mağfireti bereketi ile inşallah evlerimize, huzur, sağlık, sıhhat ve mutluluk getirmesi için dualarda bulunuyoruz. Ramazan sokağını bu yıl 4.kez düzenliyoruz. Ramazan ayı boyunca burada etkinliklerimiz oluyor. Cuma sohbetleri, Şiir dinletileri, İlahiler, konserler, konferanslar, Tiyatro gösterisi, Çocuklar için gösteriler ve Bayramlaşma programları gerçekleştirilecek. Bizim amacımız şu; Ramazan ayının manevi değerlerini, Ramazan ayının o insanları bir arada tutan kardeşliği sevgiyi, hoşgörüyü sağlayan o güzelliği halkımızla beraber burada paylaşabilmek. Bu arada yine Mahalle iftarlarımız var. Bu sene belirlediğimiz Mahallelerimizde vatandaşlarımızla birlikte iftarlarımızı açıyoruz. Ramazanın güzelliğini ve mutluluğunu oradaki vatandaşlarımızla birebir yaşıyoruz. Ramazan ayının sağlık ve huzur içinde geçmesini ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

Vatandaşlar, Ramazan ayında kendilerine ve çocuklarına bu güzel programları izleme imkanı veren AksarayBelediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ‘ya teşekkür ettiler.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir