Ömer Halisdemir’in babasından Erdoğan’a davet

15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir oğlu anısına yapılan okulun açılışı için Erdoğan’ı Niğde’ye davet etti

İHA’nın haberine göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu kasabasında bulunan Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in kabrini ziyaret etti. AK Parti Niğde Milletvekili Alpaslan Kavaklıoğlu, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan ve İl Başkanı Emrah Özdemir’in de eşlik ettiği Çalık, Halisdemir’in kabri başında dua etti.

Çalık kabir ziyaretinin ardından Ömer Halisdemir’in baba evine geçerek babası Hasan Hüseyin Halisdemir, abisi Doğan ve kardeşi Soner Halisdemir’e başsağlığı diledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, baba Halisdemir’e, “Cumhurbaşkanımızın selamını getirdim. Seni en yakın zamanda seni külliyede ağırlayacak” dedi.

ÖMER HALİSDEMİR’İN BABASINDAN CUMHURBAŞKANINA DAVET

Baba Halisdemir ise, “Yakında okulumuz açılacak. Sizi ve Cumhurbaşkanımızı davet ediyoruz” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ziyaretleri sonrası yaptığı açıklamada, “Türkiye’miz de 15 Temmuzda ortalığı kana bulamak isteyen Fetullahçı terör örgütünün yapmış olduğu saldırıda milletimizin gayreti, kahramanlığı hepimiz için tarih yazacak bir destan. Bu tarihi yazan bu destanı yazan kahramanlarımızı şükranla anıyoruz. Kahramanlık destanını 15 Temmuz’dan önce yazan şehitlerimize de Allahtan rahmet diliyoruz. 15 Temmuz bizim için çok önemli bir tarih. Tüm dünyanın gözlerinin üzerinde olduğu bir ülkeyiz. Yaklaşık 94 yıldır Türkiye Cumhuriyetinde birçok darbelerle karşı karşıya kalmıştı. Bu darbelerin içerisinde ilk kez gazilerimizin, şehitlerimizin ve milletimizin kahramanlığıyla 15 Temmuzu aydınlığa çıkararak kahramanlığa imza attılar. Bugün o destanın sembolik kahraman ismi Ömer Halisdemir’i mekanında ziyaret ediyoruz. Şehidimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Kahraman Şehit ÖmerHalisdemir’e bir kez daha şükranlarımı sunuyor, ülkemizi terör örgütünün elinden kurtardığı için rahmetli Fadim ana Halisdemir annemize de Allahtan rahmet diliyorum” dedi.

Çalık ayrıca Niğde’nin talebi olan havaalanı ile ilgili Başbakan Binalı Yıldırım’a ileteceğini söyledi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir