5 Haziran Dünya Çevre Günü

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, çevre bilincini arttırmak ve sürdürülebilir bir bilinç oluşturmak için çevre kirliliğine karşı bir bütün olarak hareket ettiklerini ve bu bilinci Gaziantep’ten başlayarak tüm ülkeye yaymak istediklerini belirtti.

Sanayileşmeyle gelen yoğun nüfus artışı ve doğal kaynakların yanlış kullanımı sonucu ortaya çıkan su, hava ve toprak kirleticilerini kaynağından yok etmek ve en az düzeye indirmek istediklerine dikkati çeken Şahin, şunları kaydetti:

“Hem günümüzde oluşan hem de gelecekte oluşabilecek çevre kirliliğini önlemek, gelecek nesillerimize yaşanabilir bir çevre bırakmak için Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak çevreci çalışmalarımıza hızla devam ediyoruz. Atık oluşumunu önlemek, oluşan atık miktarını azaltmak ve çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf etmek için gelişen teknolojileri takip ediyoruz. Sahalarımızı bu modern teknolojilere göre işletiyoruz. Son teknolojiyle kurulan arıtma tesislerimizde atık suları arıtıyor, yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya özen göstererek doğal kaynaklarımızı idareli kullanmayı hedefliyoruz.”

Şahin, çevre bilincini çocuklara küçük yaşta aşılamak için 2017 yılında 70 bin öğrenciye eğitimler verildiğini aktararak, “Çevre bize miras değil emanettir” felsefesiyle gelecek nesillere sağlıklı yaşanabilir bir dünya bırakmak istediklerini belirtti.

Şahin, “Havası, suyu, toprağı temiz bir Gaziantep için tüm halkımızı doğaya ve çevreye saygılı ve duyarlı olmaya davet ediyor, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nüzü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir