İlçe Otogarı Taşınmasıyla Bismil’de Trafik Rahatlanacak

Bismil’de ulaşımda ciddi anlamda büyük bir sorun yaratan ve trafiği aksatan ilçe otogarı yeni yapılacak Şehirlerarası otogara taşınıyor. İlçe otogarının taşınmasıyla, kentte trafikte ve çevre kirliliği konusunda ciddi bir rahatlama olacak.

Bismil merkezinde bulunan ve ulaşımda trafiği aksatan ilçe otogarı şehir merkezinden taşınarak yeni otogara taşınacak. Trafik aksaklığıyla birlikte çevre kirliliğine de neden olan ilçe otogarın taşınmasıyla ilçede trafikte oldukça bir rahatlama olacak, Bismil’de güzel görünüm elde edilecek.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, ilçe otogarının yakın zamanda taşınacağını belirtti. Başkan Gülenç,” Çevre kirliliğinin önlenmesi ve trafiği büyük ölçüde aksatan ilçe otogarını, şehirlerarası terminalin içindeki araziye belli bir düzenleme yaparak taşıyacağız. Şehirlerarası ve ilçe otogarların planlamalarıyla birlikte Bismil’le trafikte ve çevre kirliliği konusunda ciddi bir rahatlama olacak ”dedi.

Başkan Gülenç, “Vatandaşların mağdur olmamaları için ilçede sürekli dolaşan nöbetçi dolmuşlarla vatandaşlarımızı ücretsiz olarak otogara taşıyacağız”,dedi

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir