Fatsa’ya Özel Eğitim İş ve Uygulama Merkezi Yapılacak

AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, Fatsa’ya 12 derslikli Özel Eğitim İş ve Uygulama Merkezi yapılacağını açıkladı.

AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, Fatsa’ya 12 derslikli Özel Eğitim İş ve Uygulama Merkezi yapılacağını açıkladı.

AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar, Ordu Yatırım İzleme Müdürü Namık Kemal Uzunlar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya ve Şube Müdürü Ramazan Akyol ile birlikte uygulama merkezinin yapılacağı arsa üzerinde inceleme bulundular.

12 derslikli bir merkez

AK Parti Fatsa İlçe Başkanı Abdullah Uçar yaptığı açıklamada, “12 derslikli Özel Eğitim İş ve Uygulama Merkezi çalışmalar tamamlanmak üzere yakın bir tarihte ihaleye çıkılıyor. Fatsa ilçemiz için 12 derslikli ‘Özel Eğitim İş ve Uygulama Merkezi’ Milli Eğitim Müdürlüğü ve YİKOP tarafından yapımı için çalışmalar ihale aşamasına gelmiştir. Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilen, Evkaf Mahallesi mülkiyeti hazineye ait bin 216 ada,3 Nolu parselde bulunan toplam 9 bin 380 metre kare alanın bir kısmında yaklaşık 4 bin 100 metre kare alan üzerine yapılacaktır. İnşaat alanı ise toplamda 2 bin 500 m2 civarında olacaktır. Yapılacak olan okul 12 derslik olup yine içinde çok amaçlı salon, beceri atölyesi, yiyecek ve içecek atölyesi, mutfak, müzik ve görsel sanat atölyesi, revir, kriz odası, bireysel destek odası, oyun alanı, uygulama evi, etkinlik odası ve okul bahçesinde oyun ve etkinlik alanları bulunacaktır. İhaleye çıkılması için çalışmaların son aşamaya geldiğini de tamamlanmak üzere olduğu belirtmek istiyorum. Çok yoğun bir emek harcadığımız 12 derslikli Özel Eğitim İş ve Uygulama Merkezi projemizin ödeneğimizin temin edilerek bu aşamaya gelmesinde emek ve gayretlerini ilçemizden esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah kısa sürede yapım ihalesinin de yapılmasıyla ilk kazmayı vuracağız ve bu eseri Fatsamıza kazandıracağız. İlçemize hayırlı olsun” diye konuştu.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir