Abdioğulları’na ADASO’dan onur ödülü

Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş’ye, büyüme ve ihracatta gösterdiği başarılardan dolayı Adana Sanayi Odası (ADASO) tarafından “onur ödülü” verildi.

ADASO’nun 50. Yılı Etkinlikleri kapsamında düzenlediği; kent protokolü, meslek kuruluşu temsilcileri ve sanayicileri bir araya getiren ödül töreni ve iftar yemeğinde, Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu, İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu, TİM’in 1000 Başarılı İhracatçı Firması ve En Hızlı Büyüyen 100 Şirket arasına girme başarısını gösteren firmalara plaket verildi. Gecede ödüle layık görülen firmalar arasında, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 6 ayrı tesiste, yaklaşık 1250 çalışanıyla üretim yapan Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. de yer aldı.
SANAYİNİN DEVLERİ ARASINDA
İstanbul Sanayi Odasınca (İSO) her yıl açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 462. sırada, TİM’in 1000 Başarılı İhracatçı Firması listesinde 397. sırada, Ekonomist Dergisi’nin her yıl Türkiye Ekonomi Bankası işbirliği ile gerçekleştirdiği Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi araştırmasında 130. sırada, Fortune 500 listesinde 365. sırada, ayrıca Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından hazırlanan Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi listesinde yer alarak Adana’nın gururu olan Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş’nin ödülünü, Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütcü, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’den aldı.
“BAŞARI TÜM EKİBİN”
Sektörde hızlı yükselişiyle dikkat çeken Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş’nin Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütcü, elde edilen başarının, tüm ekibin başarısı olduğunu belirterek, emeği olan tüm çalışanlara teşekkür ettiğini belirtti.
Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş’nin 4 kıtada yaklaşık 40 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğinin altını çizen Sütcü, “Rahmetli babamızın çuval ticareti yaparak temellerini attığı şirketimizin elde ettiği başarılar bizlere gurur veriyor. Ancak, bununla sınırlı kalmayacağız. Başarı listelerinde bulunduğumuz sıraları yukarılara taşımak için daha çok gayret edeceğiz. Üreterek, istihdam sağlayarak, hem bölge hem de ülke ekonomisine değer katmayı sürdüreceğiz” dedi.
6 FABRİKADA 1250 İŞÇİ
Temelleri 1963 yılında Abdi Sütcü tarafından atılan Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş’nin yönetim kurulu başkanlığını, aynı zamanda Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi Başkanı da olan Bekir Sütcü yürütüyor. Yönetim kurulunda ise kardeşleri Mehmet Sütcü, Ramazan Sütcü ve Salih Sütcü bulunuyor. Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu 6 fabrikada 1250 işçi istihdam eden firmanın ürün gamında ise birçok endüstriyel ve tarımsal ambalaj malzemeleri yer alıyor. Firmanın ürünleri arasında PP ve PE’den imal edilen un, yem, kömür, çimento, alçı, kireç, sebze ve meyve çuvalları gibi ürünler de bulunuyor. Firma, tüm bunların yanı sıra 6. Fabrika ile halı tabanı üretimi de gerçekleştiriyor.
ÜRETİMİN YÜZDE 50’Sİ İHRAÇ EDİLİYOR
Dolu örtüsü, gölge net ve etiketli file gibi ürünlerde Türkiye’nin ilk üreticisi olan Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş, Türkiye’de ilk defa Abdioğulları tarafından üretilen monofilament teknik tarım örtüsü ile Türkiye’nin ithalatını azaltmaya yönelik çabalara büyük katkı sunuyor. Teknolojiyi kullanarak, piyasaya sürekli yeni ürünler sunan Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş, kardeş kuruluşu FİLPA Ambalaj ve Dış Ticaret A.Ş. aracılığıyla üretiminin yüzde 50’sini ihraç ediyor.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir