Şaphane Myo’da Yeni Bölüm ve Kontenjan Artışı

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Şaphane Meslek Yüksekokulunda yeni bölüm ve kontenjan artışı ilçede sevinçle karşılandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Şaphane Meslek Yüksekokulunda yeni bölüm ve kontenjan artışı ilçede sevinçle karşılandı.

Kiraz ve vişne üretiminden sonra ekonomisi tamamen öğrenciye dayalı olan ilçede, Hukuk Büro Yönetimi Sekreterliği Bölümü açılması kesinleştiği belirtildi.

DPÜ Şaphane Meslek Yüksekokulu Müdürü Hüseyin Feyyaz Ebeoğlugil, yaptığı açıklamada, “Ankara ve İstanbul’dan sonra Kütahya’da ilk ve Türkiye’de 3. olarak Şaphane’mize Hukuk Büro Yönetimi Sekreterliği Bölümü açılması artık kesinleşti. Ayrıca Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümüne 40 kişi ikinci öğretim öğrencisi alınacak ve öğrenci sayısını kademeli olarak artıracak. Şuan öğrenci sayımızda 120 kişilik artış olacak, Şaphane ilçemiz için hayırlı olsun” diye konuştu.

HALİL İBRAHİM DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir