Avrupa’nın en büyük Engelsiz Yaşam Merkezi Adana’da kuruluyor

ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Valisi Mahmut Demirtaş ile birlikte Karataş’ta Engelsiz Yaşam Merkezi inşaatında ncelemelerde bulundu

Adana Büyükşehir Belediyesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hayata geçirilmesi planlanan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin, Avrupa standartlarının üstünde olduğu belirtildi.
Sözlü ve Demirtaş’a, hayata geçirilmesi planlanan, Adanalıların ve engelli vatandaşların hizmetine sunulacak olan ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’nde otel kısmı biten kompleksin 3 kat, 44 odadan oluştuğu, binada tam donanımlı örnek bir oda bulunduğu bilgisi verildi. Başkan Sözlü ve Vali Demirtaş’a bilgi veren görevliler, 8 ayrı Avrupa Birliği ülkesinde yapılan incelemelere rağmen bu kadar büyük boyutta bir engelsiz yaşam merkezi olmadığı ve yapılacak merkezin Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük engelsiz yaşam merkezi olacağını anlattı.

Halil İbrahim DİNÇEL.

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir