BAŞKAN ÇELİKCAN’DAN RAMAZAN AYI MESAJI

SOKAK İFTARLARI YÜREĞİR’DE GELENEKSEL HALE GELDİ

İLK İFTAR PAZARTESİ GÜNÜ YAVUZLAR MAHALLESİNDE

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Ramazan Ayı için yayınladığı mesajda ’’Müslümanlığın en temel ibadetlerinden olan ‘Ramazan Orucu’ geçmiş ümmetlere olduğu gibi sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in (sav) ümmeti olan bizlere de farz kılınmıştır. Rabbimiz kulluk şuurunun kalplerde yerleşmesi, sosyal dayanışmanın kökleşip gelişmesi, insanlığın aynı manevi iklimde buluşması için bu ibadeti bize kitabında övmüş ve farz kılmıştır. Bu ay yoksulun, fakirin, yetimin, garibin hatırlanması ekmeğimizin onlarla paylaşılması, iyilik yapma duygumuzun güçlenmesi için en büyük fırsattır.” şeklinde konuştu.

Ramazan ayının toplumumuz için önemine değinen Başkan Çelikcan;’’Bu ay içinde taşıdığı Kadir Gecesi ile de tamamen rahmet ve merhamet yüklü bir aydır. Kutsal kitabımızın yeryüzüne indirildiği aydır. Her birimiz bu ayı bireysel ve toplumsal arınmamız için bir vesile bilmeliyiz. İlahi vahyin satırlardan sadırlara, dilimizden kalbimize inmesi ve yerleşmesi için dolu dolu geçirmeliyiz. İftarı, teravihi ve sahuru coşku ile idrak etmeliyiz. Bu vesile ile milletimizin ve tüm İslam Âleminin Ramazan-ı Şerifini kutlar, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim’’ dedi.

YÜREĞİR’DE SOKAK İFTARLARI DEVAM EDİYOR

Her yıl olduğu gibi bu yılda Yüreğirliler ile sokak iftarlarında birlikte olacaklarını belirten Başkan Çelikcan “Geleneksel hale getirdiğimiz sokak iftarlarını bu yılda devam ettiriyoruz. Bir kaç mahallenin faydalanacağı 16 ayrı merkezde vatandaşlarımızla birlikte olacağız.” dedi.

İLK İFTAR PAZARTESİ GÜNÜ

Sokak iftarlarının ilkini 29.05.2017 Pazartesi Günü Yavuzlar Mahallesi’nde yapacaklarını belirten Başkan Çelikcan geleneksel hale getirilen Taşköprü İftarı ile sokak iftarlarını bitireceklerini belirtti. Ramazan ayı boyunca her gün ayrı bir yerde vatandaşlarla birlikte iftar yapacaklarını belirten Başkan Çelikcan “Yüreğir’de Ramazan İftarları her yıl olduğu gibi bu yılda ayrı bir güzellikte geçecektir.” şeklinde konuştu.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir