“Çiğ Sütün Arzına Dair Tebliği” Sektör Temsilcilerine Anlatıldı…

27 Nisan 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Çiğ Süt Arzına Dair Tebliğ 24 Mayıs 2017 tarihinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda, süt işleme tesisleri, süt üreticileri birliği, market yetkilileri ve hayvan sahiplerine anlatıldı.
Toplantıda söz alan Gıda ve Yem Şube Müdürü Cemal ÇETİNKAYA; “Tebliğ yayınlandıktan sonra İl Müdürlüğümüzce 5 kişilik bir komisyon kurarak, çiğ süt eylem planını hayata geçirdik. Görsel ve yazılı basın vasıtasıyla da hedef kitlemize “Çiğ Sütün Arzına Dair Tebliği” anlatılacaktır. Ayrıca il dışı teknik geziler düzenlenerek, ambalajlama ve etiketleme konusunda uygulama birliği sağlamak adına çalışmalar yapılacaktır. Tüketiciye satılacak olan çiğ sütler, hastalıktan ari, sağlık sertifikasına sahip işletmelerden elde edilecek ve otomatik satış makinaları aracılığıyla veya hazır ambalajlı olarak satılacaktır. Hastalıktan ari olmayan işletmelerin çiğ süt satışına izin verilmeyecektir” dedi.
Toplantı Veteriner hekim Dr. Pınar ŞEKER’in “Çiğ Sütün Arzına Dair Tebliği” hakkındaki sunumu ve katılımcıların sorularının cevaplanması ile son buldu.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir