YÜREĞİR YENİ BİR TESİS DAHA KAZANDI

SELAHATTİN EYYÜBİ MAHALLE EVİ AÇILDI

Yüreğir Belediyesi Selahattin Eyyübi Mahallesi’nde yeni bir mahalle evi açtı. 1 dönüm alan üzerine yapılan çok amaçlı mahalle evinden bütün vatandaşlar faydalanabilecek. 250 metrekare kapalı alanı ve önünde bulunan yeşil alanı sayesinde vatandaşlar çok amaçlı kullanabilecekler. Açılışta konuşan Başkan Çelikcan vatandaşların ev sıcaklığında sohbet edeceği bir yeri hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Mahalle evinin açılışını Muhtarla ve vatandaşlarla birlikte yapan Başkan Çelikcan uygun yerler bulunduğunda yenilerini de yapmayı planladıklarını belirtti.

Atıl durumda ve görünümü kötü bir alanı vatandaşların kullanımına sunduklarını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ” Kullanılmayan ve hoş bir görüntüsü olmayan bir yerdi. Binanın tadilatını, boş alanında düzenlemesini yapıp park haline getirdik. Çevreye rahatsızlık veren bu alanı tertemiz hale getirdik.

Eskiden herkes birbirini tanırdı. Mahalle ilişkileri daha güçlüydü. Bu Mahallelerde sorun olmuyordu. Bu kültürümüz zayıfladı. Hizmete açtığımız bu yerde artık herkes gelip birbiriyle sohbet edebileceklerdir. İlerleyen zamanlarda buraya kitap ,günlük gazete koyarak insanların faydalanmasını sağlayacağız.

Eskiden kahve kültürü daha farklıydı. Kahvehanelerde kitaplar da olurdu. Bizde bu kültürü burada yaşatmak istiyoruz. Artık emeklilerimizin ve vatandaşlarımızın boş zamanlarını daha iyi değerlendireceği bir alanları var. Buraları koruyup kollayacak olan sizlersiniz.” dedi.

Ayşe ÇAPANOĞLU

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir