Yakutiye Belediyesi, Şükrüpaşa’yı Asfaltla Kaplıyor

Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi Şükrüpaşa semtinde kaldırım çalışmasının ardından, asfalt çalışmasına başladı.

Erzurum Merkez Yakutiye Belediyesi Şükrüpaşa semtinde kaldırım çalışmasının ardından, asfalt çalışmasına başladı. Belediye Başkanı Ali Korkut, her bir karış alanın asfaltlanacağını belirterek “Şükrüpaşa semtimizde kaldırım ve bordür çalışmamız tamamlanmak üzere, asfalt çalışmasına da başladık. Sokaklar pırıl pırıl olacak.” dedi.

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Şükrüpaşa semtinde yürütülen yol ve kaldırım çalışmalarını inceledi. Şükrüpaşa semti Yeşil Sokak, Şafak Sokak, Özler sokak, Özkaraca sokak, Huzurlu sokak, Şehit Alaaddinarka sokak’ta yürütülen kaldırım ve bordür çalışmaları tamamlanma noktasına gelirken, belediye bir yandan da asfaltlama çalışmasına başladı. Başkan Korkut, semtin güzel bir görünüme kavuşmasını istediklerini belirtti. Ali Korkut, “Şükrüpaşa semtimizde ESKİ tarafından önceki yıl çalışma yapıldı, dolayısıyla asfaltta bozulma meydana geldi. Bu yıl buraları kaldırımları da içerisine alacak güzel bir çalışma yapıyoruz. 10 bin metrekare kaldırım ve 10 bin metre uzunluğunda bordür tamamlanmak üzere. 10 metre uzunluğunda yol asfaltlayacağız. Pırıl pırıl sokaklar oluşuyor. Çevre sakinlerinin, halkımızın rahat ve huzuru bizim için önemli” dedi.

Yakutiye belediyesi, tamamını taştan yaptığı kaldırımların çevreye ve görselliğe uygun olması için Ali Korkut’un sürekli takibi gerçekleşiyor. Asfalt ile yeni kaldırımlar çevrede görselliği destekliyor.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir