Aydın’da Sulama Birliklerinin Sorunu Ankara’ya Taşındı

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, yaz sezonu öncesi sulama birliklerinin sorunlarını Ankara’ya taşıdı.

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, yaz sezonu öncesi sulama birliklerinin sorunlarını Ankara’ya taşıdı.

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, Sultanhisar Akçay Sağ Sahil Sulama Birliği Başkanı Recai Yağcı, Nazilli Sol Sahil Sulama Birliği Başkanı Bülent Sayar, Akçay Sağ Sahil Sulama Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri Tuncer Yimez ve Selman Serçe ile Ankara’da DSİ Genel Müdür Yardımcısı Kaya Yıldız ile makamında bir araya gelerek sorunları ve çözüm önerilerini konuştu. Ayrıca Sultanhisar’a hayat verecek bir projenin en büyük adımı atıldı. Sultanhisar Akçay Sağ Sahil Sulama Birliğinin kapalı sisteme geçiş projesi sunuldu.

Milletvekili Erdem “Kapalı Sulama Sistemi Projesi, bölge tarımına yepyeni bir soluk kazandıracak. Proje sayesinde daha modern, tasarruflu ve maksimum verim hedefli sulama sistemleri ile sulama yapılacak” dedi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir