Turan; “ÇOMÜ’ye 3 yeni program daha açılacak”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’ye 3 yeni program daha açılacağını belirtti. Turan, açılmak istenen 3 yeni programın YÖK Yürütme Kurulu tarafından uygun görüldüğünü açıkladı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, ÇOMÜ’ye 3 yeni program açılmasının YÖK tarafından uygun görüldüğünü belirtti. Programların üç ilçe Meslek Yüksek Okulu (MYO)’ya açılacağını ifade eden Milletvekili Turan; “Ayvacık MYO, Gökçeada MYO ve Çanakkale Sosyal Bilimler MYO’ya açmak istediğimiz 3 yeni program YÖK Yürütme Kurulu tarafından uygun görüldü” dedi.

Açılan programlarla beraber yüksekokullardaki program sayısının 18’e çıkağını belirten Milletvekili Turan; “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi şehrimiz için önemli bir değere sahip. Yükseköğretim kurumları arasında marka değer taşımaktadır. Üniversitemizi her geçen gün daha ileri taşımak için gayret gösteriyoruz. Yükseköğretim Kurumu’na (YÖK) geçtiğimiz günlerde 3 yeni program için talepte bulunduk. Ayvacık MYO, Gökçeada MYO ve Çanakkale Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda açmak istediğimiz 3 yeni program YÖK Yürütme Kurulu tarafından uygun görüldü. Bu doğrultuda spor yönetimi, çağrı merkezi hizmetleri ve sivil hava ulaştırma işletmeciliği programları açılacaktır. Açılacak olan programlarla beraber meslek yüksekokullarımızda program sayısı toplam 18’e yükselecektir. Çanakkale’mize eğitim ve diğer alanlarda yatırımlara, öğrenci kardeşlerimizin en iyi şartlarda eğitim alması için gayret göstermeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sabiha BAŞARAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir