Yeni Hizmet Binası Süt Gününde Açıldı

Kula Süt Üreticileri Birliğinin yeni hizmet binası, Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle açıldı.

Kula Süt Üreticileri Birliğinin yeni hizmet binası, Dünya Süt Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen törenle açıldı.

Her yıl 21-22 Mayıs tarihlerinde kutlanan Dünya süt günü münasebetiyle Kula Süt Üreticileri Birliği tarafından program düzenlendi. Kula Süt Üreticileri Birliğinin yeni hizmet binası önünde düzenlenen programda dünya süt günü kutlanarak birliğin yeni hizmet binasının protokol üyeleri tarafından resmi açılışı yapıldı. Dünya üzerinde sütün sağlık açısından öneminin büyük olduğunu dile getiren Kula Süt Üreticileri Birliği Başkanı Harun Uysal; “Özellikle çocukluk ve gençlik dönemlerinde süt içme alışkanlığının kazanılmasına özen gösterilmeli, çocuk ve gençler, bu besinleri her gün önerilen miktarlarda tüketmeleri için teşvik edilmelidir. Hepimizin de bildiği gibi ileri dönemlerde edindiğimiz alışkanlıkların temelinde çocukluk dönemindeki kazanımlarımız yer almaktadır. Yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı da bu dönemlerde kazanılmaktadır” dedi. Yeni taşındıkları hizmet binasının, üreticilerine daha geniş çaplı hizmet sunabilmeleri için atılan büyük bir adım olduğunu da belirten Uysal, “Kurulduğu günden bu yana çeşitli yerlerde faaliyet gösteren birliğimiz, artık kendi hizmet binasına geçerek üreticilerine daha geniş çaplı hizmetler vermek için hazırdır. Süt günü programımıza ve yeni hizmet binamızın açılışı hayırlara vesile olsun inşallah” diye konuştu.

Dünya Süt günü ve yeni hizmet binasının açılışı için hazırlanan program, kurdelenin kesilmesi ve ikramların sunulmasıyla sona erdi. Düzenlenen programa Kula Kaymakamı Osman Güven, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bilgin Sarısu, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Yiğen, Esnaf Odası Başkanı Aytekin Şadan, Ziraat Odası Başkanı Nuri Topal, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Oktay Kırlı, AK Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık, Milliyetçi Hareket Partisi Kula İlçe Başkanı Nazım Baytok, üreticiler ve davetliler katıldı.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir