Bursa’da Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Işaret Diliyle Istiklal Marşı

Bursa’da yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Geçnlik ve Spor Bayramı etkinliklerinde istiklal marşı bando eşliğinde sağır ve dilsiz olan gençler tarafından işaret dili ile okundu.

Bursa’da yapılan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Geçnlik ve Spor Bayramı etkinliklerinde istiklal marşı bando eşliğinde sağır ve dilsiz olan gençler tarafından işaret dili ile okundu.Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri Bursa’da saat 09.30’da Heykel’deki Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunulması töreni ile başladı. Daha sonra Tophane Saltanat Kapısı’nda Atatürk’ü Anma ve Genlçik Yürüyüşü yapıldı. Resmi protokolün katıldığı kutlama programı saat 11.00’de Kent Müzesi önünde Vali Vekili Abdin Uysal Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Ödünç, Cumhuriyet Başsavcı Yardımcısı Ali Öztürk ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Süleyman Şahin’in katılımı ile yapıldı. Bando eşliğinde gençlerin işaret dili ile İstaklal Marşı’nı söylemesi ile başladı. Karagöz Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisi, şiir okunması, kata gösterisi ile devam eden törenler, Zeki Müren Güzel Sanatlar lisesi öğrencilerinin müzik şöleni, jimnastik, eskrim, zeybek ve Wushlu gösterilerinin ardından Atatürk ve Gençlik Kuşusu’nda dereceye giren sporculara ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir