Bakan Tüfenkci Elazığ’da

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Milletimizin İmam Hatip Liselerine bir misyon yüklediğine inanıyoruz. İmam Hatip Liseleri geçmişte de çok başarılı nesiller yetiştirdi. Bu nesil bugünkü Türkiye’nin yönetici kadrolarının büyük bir kısmını oluşturdu. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bugün Türk halkının olduğu kadar Dünya’da birçok milletin kalbinde taht kurmuştur dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu çeşitli ziyaret ve açılışlara katılmak üzere Elazığ’a geldi. Bakan Tüfenkci ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Karakoçan İlçe Kaymakamlığını ziyaret edip vatandaşlarla bir araya geldi. Ardından Fırat Üniversitesi Karakoçan Meslek Yüksek Okulunda mezun olan öğrencilerin törenine eşlik eden Tüfenkci ve Hisarcıklıoğlu, TOBB tarafından yapımı tamamlanan Karakoçan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin açılışına katıldı.

TOBB’un bir yandan Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlarken diğer bir yandan 81 ilde okullar inşa ettiğini belirten Tüfenkci, “Üreten ara eleman ihtiyacını karşılama noktasında eğiti kurumları oluştururken benim içinde ayrı bir önemi olan imam hatip liselerinin de bu kapsamda hayata geçirilmesi gerçekten önemlidir. TOBB Anadolu İmam Hatip Lisemizin ülkemize faydalı olmasını diliyorum” dedi.

İmam hatip liselerinin gönüllerinde ayrı bir yeri olduğunu dile getiren Bakan Tüfenkci, “İmam hatip liselerini sadece diplomaya yansıyan bir okul olarak görmüyoruz. İmam hatip ruhunu yakalayan ve yakalamamız gerektiğine inanarak bunu ifade ediyoruz. Milletimizin imam hatip liselerine bir misyon yüklediğine inanıyoruz. İmam hatip liseleri geçmişte de çok başarılı nesiller yetiştirdi. Bu nesil bugünkü Türkiye’nin yönetici kadrolarının büyük bir kısmını oluşturdu. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bugün Türk halkının olduğu kadar dünyada birçok milletin kalbinde taht kurmuştur. Bu kadrolarla yönetilen Türkiye mazlumun, ihtiyaç sahibinin yanında olan tarihte gelen misyonunu devam ettiren ekonomisi ile örnek olan bir ülkedir” diye konuştu.

Daha önce TOBB olarak Elazığ’a bir ilköğretim okulu yaptıklarını hatırlatan Hisarcıklıoğlu, “Bana her zaman, ‘Eğitime niye bu kadar yatırım yapıyorsun’ sorusunu soruyorlar. Bende diyorum ki zenginleşmenin, birlik ve beraberliği temin etmenin yolu eğitimden geçer. Bakınız ben bir iş adamıyım. İş dünyasında yaptığınız her türlü yatırımda kar da var zarar da var. Ama eğitime yapılan yatırımda her zaman kazanılır” ifadelerini kullandı.

Daha sonra ilçeden ayrılan Bakan Tüfenkci Elazığ’da Hacı Sıdıka Dumandağ Yatılı Kız Kuran Kursu ek binası ve Elazığ Ticaret Borsası yeni Ticaret Alanın toplu temel atma törenine katıldı.

Bakan Tüfenkci ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na, programlarda Vali Murat Zorluoğlu, FÜ Rektörü Kutbeddin Demirdağ, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığ TSO Başkanı İdris Alan, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, kamu kurum müdürleri de eşlik etti.

Gülhan UZUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir