Aydemir: ‘Asım’ın Nesline Minnettarız’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘En güçlü sermayemiz, milli irade ruhuna sahip, mukaddesatına bağlı, muazzez ecdat yadigar ve değerlerine gönüllerini adayan gençlerimizdir.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, ‘En güçlü sermayemiz, milli irade ruhuna sahip, mukaddesatına bağlı, muazzez ecdat yadigar ve değerlerine gönüllerini adayan gençlerimizdir. AK Dava, Asımın nesli olan gençliğe güvenini onlara seçilme hakkı getirerek bir kez daha ortaya koymuştur.’ dedi.

AYDEMİR’DEN 15 TEMMUZ HATIRLATMASI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, gençliğin milli iradeyi sahiplenme, milli ve manevi değerleri ifade etmede eşsiz kararlılık ve azmine işaret eden Milletvekili Aydemir, 15 Temmuz’da kaydedilen Milli İrade Diriliş Destanı’nın manasına, gençlerin tarihe geçen duruş, feraset ve irfanının özel ve yüksek bir mana kattığını belirtti.

19 MAYIS, MİLLETİMİZ İÇİN İFTİHAR KAYNAĞI, GENÇLERİMİZ İÇİN İSE İBRET VESİLESİDİR

19 Mayıs 1919’un milli irade eseri olarak, Küresel izan ve idrake damga vurduğunu aktaran Milletvekili Aydemir, ‘AK Önderimizin beliğ tarifiyle, ‘ Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş, Türk milletinin kurtuluş müjdesi olan 19 Mayıs, milletimiz için iftihar kaynağı, gençlerimiz için ise ibret vesilesidir. ‘Maddi imkan ve güçten yoksun olan bir milletin, yalnız ve özellikle maneviyatıyla yedi düvele karşı duruşu, irade ve istiklalinden asla taviz vermeyeceğinin kararlılığıdır.’ dedi.

GENÇLİĞİ AKİFÇE TARİF

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, ‘ Ne çelik tabyalar ister, ne siner hasmından/Alınır kal’a mı göğsündeki kat kat iman?/Hangi kuvvet onu, haşa, edecek kahrına ram?/Çünkü te’sis-i İlahi o metin istihkam Asım’ın nesli…diyordum ya…nesilmiş gerçek: /İşte çiğnetmedi namüsunu, çiğnetmeyecek.’ tasviriyle gençlerin sahip olduğu milli ve manevi dirayet ve sebatı tarif ettiğine işaret eden Milletvekili Aydemir, son 15 yıllık süreçte bu hasleti yaşatmak, gençlerin sahip çıktığı bu ruhu ayakta tutmak adına tarihi bir yaklaşım sergilendiğini aktardı.

AK DAVA ÖNDERİNİN TARİHİ TESPİTİ

‘İstiklal Marşımızın, Hakkıdır, hür yaşamış, bayrağımın hürriyet/Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklal! vurgusu yüce milletimiz ve özellikle gençlerimizin 19 Mayıs 1919’da, 97 yıl sonra da 15 Temmuz 2016’da kaydettiği muhteşem ruhu tarif’ eder diyen Milletvekili Aydemir, mesajında, ‘AK Dava önderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin 19 Mayıs ruhunu anlamalarına, özümsemelerine ve bu ruha sahip çıkmalarına büyük önem veriyoruz. Gençlerimizin 19 Mayıs’ın içerdiği derin mananın idraki içinde, ecdadımızın emaneti olan bu vatanı daima koruyacaklarına, bizi biz yapan değer, ilke ve hasletlere sonuna kadar sahip çıkacaklarına inanıyorum.’ tespitlerini yürekten paylaşıyoruz.’ ifadelerine yer verdi.

KUTLAMA

Milletvekili Aydemir, ‘ 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, muhteşem ecdadımızdan tevarüs eden değerleri muhafaza ve müdafaa etmek yoluna nefislerini adayan gençlerimize muhabbetlerimizi sunuyoruz.’ dedi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir