Bismil’de Asfalt ve Yol Çalışmaları, Büyükşehir ile Masaya Yatırıldı

Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla’yı ziyaret ederek, her iki belediye ortaklığıyla Bismil merkez ve köy yollarında yürütülen asfalt ve yol iyileştirme çalışmaları ile Bismil’in birçok sorunu hakkında  görüştü.

Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç‘in Diyarbakır Büyükşehir Belediyesindeki ziyaretine Meclis üyeleri de eşlik etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla ve Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç ile beraber asfalt sezonunda ilçede yürütülen asfaltlama faaliyetlerini değerlendirdi. İlçe yollarında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini belirten Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, işbirliği içerisinde ilçeye çok daha güzel hizmetler kazandıracaklarını söyledi.

Bismil ilçe merkezi ve mahallelerde yol ve asfalt konusu gündeme getirildiği ziyarette, imar planlamaları, park ve bahçeler, mezarlıkların durumu, çevre düzeni ve aydınlatmalar, artıma tesisleri, meydan çalışmaları, mahallelerin yerleşik planlarının yaptırılması konuları da masaya yatırıldı.

Başkan Atilla’dan Bismil’e Tam Destek

Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla ise ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade ederek,  “Sizlerin buraya gelerek sorunları anlatmanız son derece önemlidir. Bu ziyaretlerin Bismil’e katkısı ve faydası büyük olacaktır. Gündeme getirilen sorunların bir an önce çözüme kavuşması için Büyükşehir belediyesi olarak Bismil ilçesine tam destek vereceğim” dedi.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir