Beyoğlu Gençlik Festivali Başladı

Beyoğlu Gençlik Festivali başladıİSTANBUL – Beyoğlu Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Beyoğlu Gençlik Festivali başladı.

İSTANBUL – Beyoğlu Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Beyoğlu Gençlik Festivali başladı.
Beyoğlu Belediyesi’nin bu yıl altıncısını düzenlediği Beyoğlu Gençlik Festivali başladı. 18-21 Mayıs tarihlerinde Taksim Meydanı’ndaki etkinlik alanında gençler için bilim, sanat, spor ve kültür gibi alanlarda çok sayıda etkinlikler hazırlandı. Taksim Meydan’ında 4 gün boyunca gençleri bir araya getirecek olan Beyoğlu Gençlik Festivali; sivil toplum kuruluşları, yayınevleri, üniversiteler, öğrenci platformları, spor kurumları, geleneksel sanatlar ve el sanatları alanlarında faaliyet gösteren birbirinden farklı katılımcılarla gerçekleştirilecek.
Festivalde çok sayıda etkinlik var
Beyoğlu Gençlik Festivalde konser, dans, sinema gösterimleri ve söyleşileri, DJ performansları, oyun ve çeşitli spor etkinlikleri bulunuyor. Sanal Gerçeklik (Paraşüt ve Dağ Bisikleti), Mini Golf, Playstation Futbol Turnuvası, XBOX Kinect, Klasik Atari Makinaları, Tırmanma Duvarı, Canlı Langırt, Masa Tenisi Turnuvası, Komik Aynalar, Araba Simulasyonları gibi pek çok farklı oyun ve etkinlik gençlere eğlenceli anlar yaşatacak.
“Amacımız özgüvenlerini artırmak”
Festivalin resmi açılışını ise festivale ev sahipliği yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan yaptı. Gazetecilerin festival hakkındaki sorularını da yanıt veren Başkan Demircan, gençlerdeki yeteneklerin ön plana çıkarılmasının amaçlandığı bir festival düzenlediklerini söyledi. Geçmiş yıllardaki 19 Mayıs kutlamalarının gençler için yeterli olmadığını belirten Demircan, “Genelde bu etkinlikler çok törensel içerik ihtiva ederler. Gençlere çok fırsat verilmediği gibi bir havası vardır, bizim gençliğimiz hep böyleydi. Biz 6 yıldır özellikle liselerde gençliğimize etkinlik yaptırmak, onların performanslarını ön plana çıkartmak, onların varlıklarını anlamlı kılmak, özgüvenlerini artırmak adına bu gençlik festivalini Taksim Meydanı’nda düzenledik. Bilim, spor, kültür, sanat ve bir çok alandaki becerilerini göstermeyi hedefliyoruz. Güzel bir ortam oluştu diye düşünüyorum. Gençler heyecanlı özellikle Beyoğlu’nun liselerinde okuyan gençler” dedi.
Festivale katılan gençlerde duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bazı gençler ise 4 gün boyunca festival alanında olacağını söyledi. Gündüz saatlerinde Beyoğlu Gençlik Festivaline ev sahipliği yapacak meydan akşam saatlerinde yerini Açık Hava Sinema Günleri’ne bırakacak.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir