19 MAYIS TÜRK MİLLETİNİN YENİDEN DİRİLİŞİDİR

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı dolayısıyla yayınlaığı kutlama mesajında “19 Mayıs milletimizin esaret zincirini kırmak adına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde attığı büyük adımın adıdır. Anadolu’da esir olmak istemeyen milletimizin 98 yıl önce başlattığı kutlu bir mücadeledir.” şeklinde konuştu.

Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı egemenlik mücadelesinin yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu belirten Başkan Çelikcan “Ulu Önder Mustafa kemal Atatürk ülkede bütün ümitlerin bitmeye başladığı bir zamanda 19 Mayıs 1919’da “Türk Milleti esaret altında yaşamaktansa ölmeyi tercih eder.” diyerek  Samsun’a çıkarak ulusal egemenlik mücadelesini başlattı. Büyük mücadelelerin ardından ülkemiz düşmandan temizlenmiştir. Atatürk 19 Mayıs’ı Türk Gençliğine “Gençlik Bayramı” olarak armağan etmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk gençlere büyük önem vermiştir.  Gelecekte söz sahibi olacak gençlerimizi kültürüne, dinine, diline bağlı özgür ve hür düşünceli, gelişmelere açık gençler olarak yetiştirip, ülkemizi medeniyetin beşiği haline getirmek öncelikli hedefimiz olmalıdır. Atamızın gençlerimize armağan ettiği bu mutlu günü kutluyorum.”  Atatürk’ün Anadolu’ya geçtiği 19 Mayıs 1919 tarihinin 98. yıldönümünü milletçe coşku ve kıvançla kutlamalıyız.” dedi.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir