Erzincan Belediyesinden Anlamlı Proje

Erzincan Belediyesi İş-Kur işbirliğiyle yeni bir çalışmaya imza atıyor.

Erzincan Belediyesi İş-Kur işbirliğiyle yeni bir çalışmaya imza atıyor.

Engelli vatandaşların yaşama sevinçlerini kaybetmeden, üretken, aktif bireyler olarak toplum hayatında rol almalarını sağlamak için birçok çalışma gerçekleştiren Erzincan Belediyesi, İş-Kur işbirliğiyle engelliler haftasında, işitme engelli hanımlar için keçe aksesuarı imalatı alanında kurs açıyor.

Belediye hizmet binasında imzalanan protokolün ardından konu hakkında bir açıklama yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, “İş-Kur işbirliğiyle birlikte önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Engelliler haftasında özellikle işitme engelli hemşehrilerimize yönelik meslek edindirme kursu açıyoruz. Şimdiye kadar 20 başvuru oldu. Kursiyerler günlük 25 TL kazanacak. Kurslar üç ay sürecek ve engelli kardeşlerimiz ailelerine katkı sağlama imkanı bulacaklar. İşaret dili bilen uzman öğreticiler tarafından verilecek olan kursumuzda çanta, ev aksesuarları, tablolar, günlük hayatta kullanılan ürünlerin imalatına yönelik eğitimler verilecek. Bu kursun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Engelli kardeşlerimizin Engelliler Haftası kutlu olsun.” dedi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir