Araştırmacı Yazardan 109’uncu Kütüphane

Araştırmacı yazar ve fotoğraf sanatçısı Nejat İşcan’ın katkılarıyla tamamlanan 109’ncu kütüphane, Osmaneli ilçesinde açıldı.

Araştırmacı yazar ve fotoğraf sanatçısı Nejat İşcan’ın katkılarıyla tamamlanan 109’ncu kütüphane, Osmaneli ilçesinde açıldı.

İşcan, Osmaneli Nilüfer Hatun Mesleki Teknik Anadolu Lisesindeki kütüphane açılışında yaptığı konuşmada, kentte dördüncü kütüphaneyi açtıklarını belirterek, ülke genelinde açtıkları kütüphane sayısının 109’a ulaştığını söyledi.

İşcan, Türkiye’de çeşitli illerde, ilçelerde ve köylerde dahi kütüphane kurduğunu ifade etti.
İlçe Belediye Başkanı Münür Şahin, öğrencilerin olmazsa olmazı, kaynaklara ulaşabilmeleri için güzel bir kütüphane oluşturulduğunu belirterek, öğrencilerin burayı en iyi şekilde değerlendireceklerine inandığını belirtti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Ekinci ise çocukları sanal dünyanın zararlarından korumak için kütüphane sayısının artırılmasının gerektiğine dikkat çekerek, öğrencilerin kütüphaneden en üst düzeyde istifade etmelerinin yanında rahat ve konforlu bir şekilde de zaman geçirmiş olacaklarını kaydetti.

Kütüphanenin açılışının ardından Şahin ve Ekinci, katkılarından dolayı İşcan’a plaket verdi.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir