Bismil’de uçurtma şenliği düzenlendi

Bismil Milli Eğitim müdürlüğü tarafından Bismil Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen Uçurtma Şenliği İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde yapıldı.

İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe, Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Kocaman, İlçe Emiyet müdürü Hakkı Öztürk, İlçe Garnizan Komutanı Binbaşı Hasan Karaşeyho, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ak, Belediye Meclis Üyesi, Bismil anaokulu öğretmen ve öğrencileri ve öğrenci velileri katıldı.
Çok sayıda katılımcıyla gerçekleşen şenlikte çocuklar kadar büyükler de uçurtma uçurtmanın heyecanını yaşadı.
Uçurtmalarını alan çocuklar sevinçle İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinde uçurtma uçurmaya başladı. Çocukların sevinçlerine ortak olan Belediye Başkanı Turgay Gülenç ve beraberindeki protokol onlarla birlikte uçurtma uçurarak Uçurtma Şenliği etkinliğine destek verdi.
Gökyüzünde süzülen uçurtmalar çocukların ilgisini çekerken çocukların sevinci görülmeye değerdi. Uçurtma Şenliğinin sona ermesiyle neşeli bir gün yaşayan çocuklar kendileriyle birlikte uçurtma uçuran Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç’e ve programa katılanlara teşekkür etti.
Belediye Başkanı Turgay Gülenç, Bismil Belediyesi tarafından bu yıl yapılan uçurtma şenliğinin geleneksel hale getirileceğini, hem çocuklar hem de aileler tarafından büyük ilgi gördüğünü belirterek, amaçlarının senede bir gün de olsa çocuklara aileleriyle birlikte güzel bir gün yaşatmak olduğunu söyledi. Şenlikte çocuklarıyla birlikte uçurtma heyecanı yaşayan aileler çocukluk günlerini hatırladıklarını ifade ederek şenliği düzenleyenlere teşekkür ettiler.
Uçurtmaların uçurulmasından sonra şenliğe katılan Anaokul öğrencilerine çeşitli oyuncaklar hediye edildi.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir