BAŞKAN ÇELİKCAN’DAN KANDİL MESAJI

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda bütün İslam aleminin kandilini kutladı. Berat Kandilinin insanlığa birlik, dirlik ve beraberlik getirmesini temenni etti.

Kandil gecelerinde ibadet edilerek geçirilmesinin önemli olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Üç aylar gibi mübarek bir mevsimin içerisindeyiz. Müslümanların Allah’ın affı ve bağışlaması ile günah yükünden kurtulacağı umularak Şaban ayının 15.ci gününe denk gelen geceye Berat gecesi denmiştir.Bu mübarek geceye gereken önemi vererek namaz kılmakla, tövbe, istiğfar dua etmekle geceyi ihyaya çalışalım. Kendimiz, ülkemiz, islam alemi ve tüm insanlık için hayırlar dileyelim.” şeklinde konuştu.

Berat Kandili’nin tüm dünyaya huzur ve barış getirmesine vesile olmasını temenni eden Başkan Çelikcan “Dünyada yaşanan insanlık dramları son bulsun. Toplumsal birliktelik ve beraberlik güçlensin. Dünyaya barış ve huzur gelsin. Bu vesileyle bütün İslam aleminin Mübarek Berat Kandili’ni kutluyorum.” dedi.

AYŞE ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir