Eruhlu Çocukların Keyfine Diyecek Yok

Yıldırım Belediyesi’nin, Eruh Kaymakamlığı ve Eruh Belediyesi iş birliğinde düzenlediği kültür sanat etkinlikleri aralıksız sürüyor.

22 Nisan’da başlayan ve ilçe merkezinin yanı sıra köylerde de devam eden etkinlikler çocukları mutlu etmek adına hız kesmeden devam ediyor.

Eruh ilçe merkezine 45 kilometre uzaklıktaki Bağgöze Köyü’ne taşınan etkinlikler yüzlerce öğrenciye eğlencenin kapılarını araladı. Bağgöze İlkokulu, Bağgöze Ortaokulu, Salkımbağlar İlkokulu, Kaşıkyayla İlkokulu, Karadayılar İlkokulu, Savaş İlkokulu, Çeltiksuyu İlkokulu ve Ekinyolu-Sevindik İlkokulu’nun minik öğrencileri gün boyu farklı etkinliklerle buluşarak çocuk olmanın keyfini sürdü. Bağgöze İlkokulu ve Bağgöze Ortaokul’nda düzenlenen birbirinden renkli etkinliklerde okul öncesi eğitim sınıfı öğrencileri kendi kuklalarını kendileri yaparak yaratıcılıklarını ve motor becerilerini geliştirirken, ‘Bulut Masalı’ adlı anlatıda hayal dünyalarında yolculuğa çıktı. Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun önemli parçası Karagöz Hacivat gölge oyunu ve orta oyunu ile eğitici bilgiler edinen öğrenciler tasvirlerin maceralarında kahkahalara boğuldu. Çizmeli Kedi tiyatro oyunuyla ayaklarına gelen tiyatroyla tanışan minikler şişme oyun parkurunda eğlencenin tadını çıkardı. Gün boyu çocuk olmanın tadını çıkaran minikler kendilerine mutluluk götüren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye teşekkür etti.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir