YÜREĞİR BELEDİYESİ’DEN YIL BOYU ÜCRETSİZ EĞİTİM

SEVİYE BELİRLEME SINAVI HAFTA SONU YAPILACAK

 Yüreğir Belediyesi Kültür evlerinde yıl boyu ücretsiz eğitim devam ediyor. Başkan Çelikcan’ın hizmete açtığı 11 adet kültür evinde bu hafta sonu Cumartesi ve Pazar günü ortaokul 5. 6. ve 7. sınıflara yönelik ödüllü seviye belirleme sınavı yapılacak. Dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verilecek. Önceki yıllarda yapılan seviye belirleme sınavlarında dereceye giren öğrencilere bilgisayar, tablet ve çeşitli hediyeler verilmişti.

ÇOCUKLARIMIZIN EĞİTİMİNE ÖNEM VERİYORUZ

Hizmete açılan kültür evlerinden 7’den 70’e bütün vatandaşların ücretsiz faydalandığını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, kültür evlerinin birer eğitim yuvası haline gelmesinden mutluluk duyduklarını belirtti. Buralardan her yıl yaklaşık 30 bin vatandaşın faydalandığını belirten Başkan Çelikcan “Her şeyin başı eğitim. Çocuklarımızın iyi bir eğitim alması için hizmete açtığımız kültür evlerimizi halkımızın emrine sunduk. Bundan önceki yıllarda kültür evlerimizde eğitim gören çocuklarımız çok güzel okullara yerleştiler. Onun için hem yaz kurslarımızı, hem de eğitime destek kurslarımızı devam ettiriyoruz.’ dedi.

KÜLTÜREVLERİ YÜREĞİR’DE ÖNEMLİ BİR EKSİKLİĞİ GİDERDİ

Hafta sonu yapılacak olan seviye belirleme sınavında dereceye giren öğrencileri ödüllendireceklerini belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan “Yüreğir’deki okullarda eğitim gören öğrencilerimize yönelik olarak her yıl düzenlediğimiz eğitime destek kurslarını sürdürüyoruz. Yüreğir’de okuyan çocuklarımız kendilerine en yakın kültür evlerine giderek bu eğitimden faydalanıyorlar. Çocuklarımızı eğitime teşvik etmek amacıyla onlara sürpriz hediyeler veriyoruz. Özellikle dar gelirli vatandaşlarımız bu eğitimlerden çok memnunlar. Çocuklarımız kültür evlerine gelerek buralarda verilen eğitimlerden faydalanarak boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendiriyorlar. Hizmete açtığımız 11 adet kültür evi birçok alanda, Yüreğir’de önemli bir eksikliği giderdi.” şeklinde konuştu.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir