Bismil Kamyon Garajına Kavuştu

Bismil Belediyesi tarafından Bismil- Batman karayolunda 11 dönümlük alan üzerine kurulan Bismil Kamyon Garajı çalışmalar hızla devam ediyor.

Yeni kamyon garajının en kısa sürede hizmete açılacağını ifade eden Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, “Bismil’e yapacağımız yeni kamyon garajının projesi hazır ve yapım çalışmaları hızla devam ediyor. Şuana kadar yaklaşık 300 kamyon moloz çıkarılarak yerine 300 kamyon kum ve çakıl taşı doldurularak kot çalışmaları yapılıyor. En kısa sürede bu çalışmaları tamamlayıp, şehir içerisindeki kamyon garajını buraya taşıyacağız. Böylece şehir içerisinde depolanan kamyon ve tırları şehir dışına çıkarmış olacağız” dedi.

Şehir içindeki kamyon ve tırların şehir dışına taşınmasına yönelik proje kapsamında 11 dönümlük alanda inşa edilen Kamyon Garajı’nın Bismil ilçesinde önemli bir eksikliği gidermesi bekleniyor. Bismil Belediye Başkanı Turgay Gülenç, yeni kamyon garajında yaklaşık 600 kamyon park alanı, misafir otoparkı, lastik tamir ve yağ değişim servis alanının hizmete sunulacağını ifade etti. Yapılan yeni kamyon garajıyla şehir içindeki kamyon ve tırların şehir dışına taşınmış olacağına dikkat çeken Başkan Gülenç, projenin şehir trafiğine ciddi rahatlama sağlayacağı gibi şoförler için de bir istirahat ve araç bakım alanı olacağının altını çizdi.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir