Erdoğan Baykal’ın “Gül Yüzde 49’un Adayı Olabilir” Sözlerine Çok Kızdı: Fitne Hareketi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Deniz Baykal’ın “Gül yüzde 49’un adayı olabilir” sözlerine sert cevap vererek “Bu tamamen virüs hareketidir. Bir fitne hareketidir. Baykal kendi başının çaresine baksın.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ziyareti öncesi gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kabine değişikliği olmayacağını söyleyen Erdoğan, Abdullah Gül’le ilgili iddialara da cevap verdi.

CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal’ın “Abdullah Gül yüzde 49’un adayı olabilir” sözlerinin sorulması üzerine açıklamalarda bulunan Erdoğan şunları söyledi:

“BU TAMAMEN VİRÜS HAREKETİDİR”

“Bunu değerlendirmeye gereksiz buluyorum. Bu tamamen virüs hareketidir. Bir fitne hareketidir. Sayın Baykal bu işleri oynamayı bıraksın da kendi başının çaresine baksın.”

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir