TÜRKOĞLU’NDA SAĞLIKLI YAŞAM YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Türkoğlu Belediyesi, Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü Türkoğlu Toplum Sağlığı Merkezi işbirliği ile “Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü” gerçekleştirildi

Türkoğlu Belediyesi hizmet binası önünden başlayarak düzenlenen yürüyüşe vatandaşlar İle öğrencilerde yoğun ilgi gösterdi.

Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü sonrasında Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş “Bizler  günlük yaşantımızda   hareket ederek, yediğimize içtiğimize  dikkat ederek, Sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme, düzenli fiziksel aktiviteler ile bir yaşam biçimi haline getirilmelidir. Sağlıklı bir yaşam için her gün düzenli fiziksel aktivite yapılmalıdır. Tüm halkımızın sağlıklı yaşam için, bir gün değil her gün hareket etmeleri gerektiğini belirtiyor ve herkese sağlıklı günler diliyorum. Yürüyüşe katılan herkese çok teşekkür ediyorum “dedi.

İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ahmet Yener ise yaptığı açıklamasında; “Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak sağlıklı yaşam yürüyüşlerimizden bir tanesini gerçekleştirdik. Türkoğlu’ndayız, organizasyon çok güzel olmuş emeği geçenlerin ellerine sağlık, Türkoğlu Belediyemize ve Milli Eğitim Müdürümüze de teşekkür ediyorum.

Etkinlik; çeşitli yarışmaların yanı sıra, sağlıklı yaşam balonlarının uçurulmasıyla son buldu.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir