Akdeniz Belediyesi, Şevket Sümer Mahallesi’ne Anaokulu Yapacak

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, Şevket Sümer Mahallesinde belediyeye ait bir binayı anaokulu olarak düzenleyeceklerini söyledi.

Mersin’in merkez ilçe  Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi  Bilge Aktaş, Şevket Sümer Mahallesinde belediyeye ait bir binayı anaokulu olarak düzenleyeceklerini söyledi.

Başkan Aktaş, mahalle ziyaretleri kapsamında Şevket Sümer Mahallesini ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi. Mahalledeki Barış Parkında incelemelerde bulunan, çocuklarla ve vatandaşlarla sohbet eden Aktaş, burada yaptığı açıklamada anaokulu müjdesi verdi. Şevket Sümer Mahallesinde bulunan belediyeye ait bir binayı anaokulu olarak düzenleyerek mahallenin hizmetine sunacaklarını belirten Aktaş, “İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle planladık, Ahmet  Mete Işıkara İlkokulunda bulunan ana sınıfını da yeni açacağımız anaokulu binasına taşıyacağız. Çocuklarımızı daha kaliteli bir eğitim alma imkanına kavuşturmayı hedef edindik” dedi.

Vatandaşlara her mahallede hizmet ulaşması amacıyla belediye olanaklarını azami derecede kullanma gayreti içinde olduklarını dile getiren Aktaş, “Yaptığımız incelemelerde parklarımızda oyun grupları, spor aletleri, bank ve pergolaların sık sık tahrip edildiğini görüyoruz. Şevket Sümer Mahallesinde bulunan Barış Parkımızda da kırılmış oyun grupları ve bir takım eksiklikler var. Eskimiş ve kırılmış oyun gruplarını değiştireceğiz. Park Bahçeler Müdürlüğümüz, tüm parklarımızda olduğu gibi buradaki oyun gruplarını ve spor aletlerini sık sık yeniliyorlar. Vatandaşlarımızdan da ricamız bu parkları korumaları ve sahip çıkmalarıdır. İmar planlarımıza bakalım, mülkiyeti belediyemize ait uygun bir yer bulmamız halinde mahallemizde çocuklarımıza yeni bir park kazandıracağız” diye konuştu.

Halil İbrahim DİNÇEL

Halil İbrahim Dinçel

Gazeteci-Yazar aynı zamanda Siyaset Bilimci olan Halil İbrahim DİNÇEL 20 Kasım 1966 İstanbul’da doğdu. Yayın ve yayımcılık hayatına çok küçük yaşlarda ÖTÜKEN Dergisinin elden dağıtımı ile başlayan DİNÇEL ulusal olarak yayınlanan TÜRKELİ-BİZİM ANADOLU-YENİÇAĞ-ORTADOĞU-HERGÜN-MİLLET-AYYILDIZ Gazetelerinin yanında YÖR-TÜRK-2023-YENİ AVRASYA-ORKUN dergilerinin de uzun yıllar Çukurova bölge müdürlüklerini yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir