23 NİSAN YÜREĞİR’DE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

YÜREĞİR’DE BİR HAFTA 23 NİSAN KUTLAMASI

Yüreğir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutladı. 11 kültür evinde ayrı ayrı kutlama yapılırken, hastanede yatan çocuklar için de kutlama yapıldı. Köprülü Mahallesi Şehit Jandarme Er Rasim Şevik Parkında ise ayrı okullardan gelen ve Suriyeli öğrencilere yönelik yapılan etkinlikte çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını doyasıya kutladı. 

HASTANE ODASINDA 23 NİSAN KUTLAMASI

Yüreğir Belediyesi ekipleri 23 Nisan haftasında hastanede yatan çocukların bayramını kutlamak amacıyla odalarını süsledi. Çocuklara kitap, kalem, boyama kitabı ve çeşitli hediyeler verilerek onlara moral verildi. Onlar da 23 Nisan coşkusundan mahrum kalmadılar.

ÇOCUKLAR DOYASIYA EĞLENDİ

Köprülü Mahallesi Rasim Şevik Parkında ise Suriyeli çocuklara ve Yüreğir’den çeşitli okullardan gelen öğrencilere yönelik ise bir şenlik düzenlendi. Parka getirilen palyaço ile çocuklar eğlenip, uçurtma uçurdular, müzik eşliğinde çeşitli oyunlar sergilendi. Aileler ve çocuklar gönüllerince eğlendiler. Ülkelerindeki savaştan kaçarak ülkemize sığınan çocukların da bu coşkuya ortak olması sağlandı.

HER KÜLTÜREVİNDE AYRI KUTLAMA YAPILDI

Yüreğir Belediyesi Kültür evlerinde ise öğrenciler, kursiyerler ve ailelerinin de katıldığı kutlama programı düzenlendi. Ailelerin ve çocuklarının da birlikte eğlendiği kutlama programında çeşitli yarışmalar, dans gösterileri düzenlendi. Piknik havasında geçen kutlamalara ailelerde katılarak hem birbirlerini tanıyıp kaynaştılar, hem de çocukların 23 Nisan kutlamasına eşlik ettiler.

DÜNYADA ÇOCUKLARA ARMAGAN EDİLEN TEK BAYRAM 23 NİSAN

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan dünyada ilk ve tek çocuk bayramının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olduğunu belirterek “Cumhuriyetimizin temeli olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram’ının yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle hep birlikte kutladık. Geleceğimizi temsil edecek olan çocuklarımız geçmişten aldıkları güçle, geleceği şekillendirecek, müreffeh bir Türkiye’nin, barış içinde bir dünyanın kurulmasında önemli roller üstlenecektir.   “dedi.

Ayşe ÇAPANOĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir