Kaymakam Musa Kazım Çelik Açıklaması Değerlerimizi Gelecek Nesillere De Aktarmalıyız

Kütahya’nın Altıntaş Kaymakamı Musa Kazım Çelik, Yaşlılar Haftası nedeniyle ilçe merkezi ve köylerindeki yaşlıları evlerinde ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Kaymakam Musa Kazım Çelik ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Muzaffer Emre ile birlikte, Gecek Köyünden İbrahim Elgin, Pınarcık Köyünden Gülsüm Arı, Işıklar Köyünden Gülsüm Çay ve Hüseyin Durmaz’ı evlerinde ziyaret ederek, onların ellerini öpüp ihtiyaç ve sorunlarını dinledi.

Kaymakam Çelik , “Bundan sonra mümkün oldukça ilçemizdeki yaşlı anne-babalarımızı evlerinde ziyaret ederek onların sorun ve görüşlerini dinleyip, Devletin yanlarında olduğunu hissettireceğiz. Yaptığımız ilk ziyaretlerde mutlu olduklarını görmek bizlere ayrı bir enerji verdi. İnşallah bundan sonra bu ziyaretleri sürdürerek yaşlılarımızı daha fazla sevindireceğiz. Unutulmamalıdır ki onlar geçmişle günümüz arasında köprü kuran, kültürel değerlerimizin gelecek nesillere aktarılmasını sağlayan nadide varlıklardır.Bizleri bu günlere getiren ve yarınlarımızın şekillenmesinde bizlere yol gösteren yaşlılarımızın, huzurlu bir yaşam sürdürmeleri adına gerek devlet gerekse de toplum olarak elimizden gelen her şeyi yapmalı, her zaman onların yanında olduğumuzu göstermeliyiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir