Gediz’de Ilıca Tatil Köyü Projesi

Kütahya’nın Gediz İlçesinde Türkiye’nin en büyük “Termal Tatil Köyü” Projesinde imzalar törenle atıldı.
Gediz Belediyesinde gerçekleştirilen törende proje Gediz Belediye Başkanı Dr. Mehmed Ali Saraoğlu ve yüklenici firma Ertay Mühendislik ve İnş. San. Tic. A.Ş. arasında imzalandı. Törene, Belediye Meclis Üyeleri; Osman Yılmaz, Emin Aras, Hakan Arpacı, Rıza Köylü, Erol Altıntaş, Muharrem Akçadurak, Hikmet Vuran, Şerif Ahmet Demir ve Mehmet Selim Şentürk katıldı.

Başkan Saraoğlu, konuyla ilgili imza töreninde yaptığı açıklamada; “10.08.2016 tarihinde ihalesi yapılarak, 3 yılda 50 milyon TL’ye tamamlanması planlanan Ilıca Termal Tatil Köyü projesinin yapım protokolü imzalandı.

Ilıca Kaplıcasında daha önce mülkiyeti Belediyemize ait olan araziler 38 Bin m2’den yapılan kamulaştırma çalışmaları ile 200 Bin m2 alana ulaştı. 1.Etap olarak planlanan bu tesisin 2. 3. ve 4. Etap çalışmaları ile 2500 yatak kapasiteli termal tatil köyü planlıyoruz” dedi.

5 Yıldızlı Ilıca Termal Tatil Köyü Projesi içerisinde, 102 adet villa, 510 adet yataklı otel bulunacağını belirten Başkan Mehmed Ali Saraoğlu; “Toplam kullanılan parsel alanımız 43.000,00 m2, toplam inşaat brüt alanı 23.830,10 m2, a tipi villalar: 6 kişilik havuzsuz 24 adet, 6 kişilik havuzlu 14 adet, 3 odalı havuzlu ve havuzsuz tipte toplam 38 adet daire olacak. B tipi villalarımız ise; 2 kat şeklinde 4 kişilik zemin kat 8 adet, 4 kişilik 1.kat 8 adet kenet çatılı toplam 16 adet daire, c tipi villalar, 2 kat şeklinde 4 kişilik havuzsuz (1+1)10 adet daire, 5 kişilik havuzsuz 10 adet daire toplam 20 adet daire, d tipi (c blok altı): 4 kişilik 14 adet, 4 kişilik 14 adet toplam 28 adet daire, 3 adet güvenlik, otel toplam: 1.807 m2 ve 3 kat şeklinde, 16 kişilik butik tipte, 350 kişilik cami, 1 restaurant, 2 adet ticarethane, cafe-eğlence merkezi, aquapark, erkekler hamamı, kadınlar hamamı, yayalar için 2 adet hidrolik bariyer gergili betonarme köprü bulunmakla birlikte hazırlık çalışmaları aşamasında dere ıslah çalışmaları, içme suyu hat çalışması, kanalizasyon ve arıtma sistemi tamamlanmıştır” şeklinde konuştu.

Termal turizmde marka atılımlar yaparak, bir yandan yeni yatırımlar yapıyor, diğer yandan mevcut tesislerimize nicelik ve nitelik kazandırıyoruz diyerek sözlerini sürdüren Başkan Saraoğlu; “Termal turizmde hizmet kalite ve standardını her geçen yükseltiyoruz. 5 Yıldızlı Ilıca Termal Tatil Köyü Projesi tamamlandığında Türkiye çapında termal turizmdeki markamızı artırarak ilçemizi sadece Kütahya’nın değil, bölgenin cazibe merkezi haline getireceğiz. Halkımızın desteği, iyi niyet ve duaları ile başladığımız her işin sonucunu alıyoruz. Bu kutlu yolda her zaman sizlerin yanında, sizlerle birlikte halka hizmet etmenin heyecanını yaşamaya devam ediyoruz” dedi.

Başkan Saraoğlu; “Gediz Belediyesi yöre turizmini geliştirme konusunda her türlü övgüye değer bir konuma gelmiş üstüne düşen görevi fazlasıyla yerine getirmiştir. Allah yolumuzu açık etsin. Her şey Gediz İçin diyerek çıktığımız bu yolda yarınlara miras bırakacağımız marka şehirde yaşamanın gururuyla hep birlikte yolumuz açık olsun. Gediz artık termal turizm ve kayak turizminde cazibe merkezi olacaktır. 5 Yıldızlı Ilıca Termal Tatil Köyü Projesi hayırlı olsun. Siyasi hayatımın en büyük ve en önemli projesini gerçekleştirdiğim için bahtiyarım. Bana bu fırsatı veren hemşehrilerime teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir