Emet’te ‘Biz Biriz’ Tiyatro Oyunu Sahnelendi

Emet Belediyesince sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında “Dolunayda Akşam” tiyatro ekibince sergilenen “Biz Biriz “ tiyatro oyunu büyük ilgi gördü.
Emet Belediyesin Çok Amaçlı Salonunda sahnelenen tiyatro oyununa Belediye Başkanı Mustafa Koca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cöre, İlçe Mal Müdürü Cemalettin Aydın, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Mustafa Mecit, mahalle muhtarları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yoğun katılımın olduğu gösterimde tiyatro oyuncusu Muhammed Emin Kutlu tarafından İslam’ın doğuşundan 15 Temmuz sürecine geçen süreçte, İslam ülkeleri ve ülkemiz üzerine oynanan oyunlar anlatılıp canlandırmalar yapıldı.

Yakın tarihimizde Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Zaferi’nin de işlendiği yaklaşık 2,5 saat süren tiyatro oyununda Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ile Türkiye Cumhuriyeti kurulduktan sonra ülkemizde dış güçlerin oynadığı oyunların asla bitmediği anlatıldı. Gösteride yakın siyasi tarihimizde idam edilen Adnan Menderes, zehirlenerek öldürülen Turgut Özal, suikasta kurban giden Muhsin Yazıcıoğlu, ayak oyunları ile önleri kesilmeye çalışılan Necmettin Erbakan, Recep Tayyip Erdoğan ve 15 Temmuz sürecinde yaşananlar izleyenlere tiyatral gösteri olarak sunuldu. Semazen gösterileri ve kahramanlık türkülerinin de yer aldığı oyunun final sahnesinde ise Kutlu hoca Ertuğrul kıyafetleri ile seyirci karşısına çıkarak, son tepe olan Türkiye’nin asla teslim olmayacağı mesajını verdi.

Biz Biriz “ tiyatro oyunu sonunda Belediye Başkanı Mustafa Koca’ya Türk bayrağı hediye eden Muhammed Emin Kutlu’ya, Belediye Başkanı Mustafa Koca’da günün anısına çini vazo takdim etti.

“Biz Biriz” konulu tiyatro gecesinde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Koca, gerek İslam ülkeleri, gerekse ülkemiz üzerine geçmişten bugüne oynanan oyunları ve şehitlerimizin hikâyelerini zaman zaman gözleri yaşararak izlediklerini ifade ederek şunları söyledi,

“Bu akşam burada farklı duyguları yoğun bir şekilde yaşadığımız oyunumuzu izledik. Allah Muhammed hocamdan razı olsun. Bizlere geçmişten bugüne yaşananları tekrar tekrar yaşatıp, tek bayrak, tek devlet, tek Milet olarak daima birlik içinde olmamız gerektiğini hatırlattılar. İslam’ın bayrağını büyük bir gururla taşıyıp ileriye götürmeye çalışan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan verdiği ve vermeye devam ettiği mücadelede yalnız olmadığını göstermek için buradayız. Hangi partiden, hangi görüşten olursak olalım, tek millet, tek devlet, tek bayrak altında birleşerek ülkemiz için mücadele etmeliyiz. Cennetmekân Abdülhamit Han’ın önemli bir karar almadan önce Rus elçiye sorup ülke menfaatine konuşmayacaklarını bildiğinden tam tersini yaptığı gibi; bakın şimdi kimler Hayır da birleşiyor. Avrupa değişimi ve büyümeyi engellemek için mücadele ediyor. Ama halkımız bu oyunlara gelmeyerek gereğini yerine getireceğine inancımız tamdır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir